Lütfen web tarayıcınızın Javascript desteğini aktif ediniz!

Tullo'daki Techinpfmc Birimleri İki Yetiştirme Yurdunu Destekliyor

Tullo'daki Techinpfmc Birimleri İki Yetiştirme Yurdunu Destekliyor

Tullo'daki Techinpfmc Birimleri İki Yetiştirme Yurdunu Destekliyor

Denizaşırı Ghana’da işletilen iki bağımsız ve uluslararası petrol firması Sağlık, Güvenlik ve Çevre (SGÇ) Birimleri sosyal yatırım girişimlerini, Batı Bölgesinde yer alan iki mahalledeki ihtiyaç sahibi olan iki bakım evine kadar genişletti.

 

Petrol firmalarına göre desteklerinin amacı; Sekondi/Takoradi şehrinde yer alan Twin-City Engelli Çocuklar Okulu ve Ahanta Batı Mahallesinde bulunan Egyam Çocuk Evi sakinlerinin bakım giderleri için sürdürülebilir bir gelir yaratılmasına ilişkin hizmet sunumunun gelişmesine yardımcı olmak.

 

İyileştirme

Tullow Ghana ve TechnipFMC Ghana Birimleri, Twin-City Engelli Çocuklar Okulunun banyoları, tuvaletleri, yatakhaneleri yenilediler ve soğuk hava tesisinin yanı sıra mutfak malzemelerini değiştirdiler.

Okul pencerelerinde sineklik yer almıyordu ve çocuklar bir ordu sivrisineğin hücumuna maruz kalıyorlardı. Dolayısıyla çocuklar sıtma nedeniyle hastaneyi düzenli olarak ziyaret ediyorlardı.

İyi durumda olmayan tuvalet ve diğer hijyen tesisleri de, çocuklar için mükemmel bir ortam oluşturacak şekilde değiştirildi.

Ahanta Batı Bölgesi'ndeki Egyam Çocuk Evleri'nde iki ekip, kümes hayvanı çiftliğinin genişletilmesi için yapı ve gerekli araçları inşa etti.

SÇE tarafından 10.000 dolara finanse edilen proje, iki firmanın TEN (Tweneboah, Enyera ve Ntome) Projesi sürecinde ulaştıkları sağlık, güvenlik ve çevre hedeflerinden elde edilen kazanımların birikimi sayesinde sonuçlandı.

TechnipFMC Uygunluk İletişim Müdürü, Sayın Abigail Mensah’a göre, temelde kurumların sürekliliğini geliştirmek amaçlı olan bu projeler, Çocuk Evlerinde yer alan çocukların hayatlarına doğrudan etki sağlanacağını garanti eden ihtiyaç analizlerine dayanmaktadır.

Abigail Mensah, Egyam Çocuk Evi İnşaatının amacının hem evin gelirini artırmasına yardımcı olmak, hem de çocuklara protein kaynağı yaratmak olduğunu belirtti.

Gelir Kaynağı

 “Var olan tavuk çiftliği, Çocuk Evinin ana gelir kaynağını oluşturmaktadır ve uzantısına da bu geliri artırmak için gerek duyulmaktadır ve yeni eklentiler ile yaptığımız şey de tam olarak bunu sağlamaktır.”

Açık hava tesisinin açılışını yapan Ghana Eğitim Hizmetleri (GEH) Büyükşehir Müdürü Sayın Elizabeth Akuoko; okuldaki ekipmanların artırılması ve ekipmanların kullanım ömürlerini uzatabilmek için ekipmanların iyi kurulduklarından emin olunması hususunda okulu teşvik etti.

Twin City Engelli Çocuklar Okulu Müdiresi Bayan Crescentia Efua Eduraa Bilson-Sai; tesisin iyileştirilmesinden beri, çocuklar arasındaki sıtma vakalarında ciddi oranda azalma olduğunu söyledi.

Yatakhanelerdeki yeni sinekliklerinin temini ile, çocuklar artık problemsiz bir şekilde uyuyabiliyor. “Mutfak malzemeleri ve araç-gereçleri de çocuklara ulaşan yiyeceğin kalitesinin iyileşmesine muazzam ölçüde yardımcı oldu.”

Okul Müdiresi Bayan Crescentia Efua Eduraa Bilson-Sai, Tullow ve TechnipFMC SGÇ Birimlerini destekleri konusunda övdü ve diğer firmaları da gelip çocuklara yardım etmeleri konusunda teşvik etti.

Egyam Yuvası Müdürü Sayın Daniel Payne, tavuk çiftliği uzantısının oldukça faydalı olacağını ve bu durumu çocukların refahı için yuvanın gelirini artırmayı hedeflediklerini belirtti.

 “Halihazırda bir seferde birkaç kuş sığdırabileceğimiz küçük bir yapımız vardı, bu nedenle uzantı daha çok kuşu barındırabilmemizi garanti edecek kapasite artışı sağlayacak. Biz civar halka yumurta satışından ve bazen de kuş satışından kazanç sağlamaktayız ve çocukları doyurmaktayız.”  diye de ekledi.

Sayın Payne, TechnipFMC Ghana ve Tullow Ghana’ya, çağrıları yanıtladıkları ve yuvaya destek sağladıkları için, derin şükranlarını ifade etti.

 

 

Bu yazı, Hayat Sende Derneği için Burçin ASLAN tarafından aşağıdaki bağlantıdan Türkçe’ye “Gayriresmi resmiden üstündür.” ilkesiyle çevrilmiştir.

 

Yazının orijinal linkline ulaşmak için tıklayınız.

 

Siz de Hayat Sende’ye bağışta bulunun, koruma altındaki çocuk ve gençlerin hayatlarına umut olun. Bağışlarınız için tıklayınız.

 

İçeriği Paylaş:

Yazar Hayat Sende

Hayat  Sende
Devlet koruması altındaki çocuk ve gençlerin hayata eşit, güçlü ve ayrımcılığa uğramadan atıldığı bir dünya için Hayat Sende...

İlginizi Çekebilir: