Lütfen web tarayıcınızın Javascript desteğini aktif ediniz!

Mount Hope Family (Aile Planlama Merkezi) İki Yıldır Koruyucu Aileliği Kolaylaştırıyor

Mount Hope Family (Aile Planlama Merkezi) İki Yıldır Koruyucu Aileliği Kolaylaştırıyor

Mount Hope Family (Aile Planlama Merkezi) İki Yıldır Koruyucu Aileliği Kolaylaştırıyor

Garry ve Erin’ e göre koruyucu ebeveyn olmak; genellikle çocuklara olan sevginizi göstermenin sadece doğal bir yoludur. Garry tebessüm ederek duygularını şöyle ifade ediyor: “Çocukları seviyoruz. Eğer yeteri kadar paramız olsaydı on tane çocuğumuz olurdu."

Üç yıldan daha kısa bir süre önce Erin, koruyucu aileliği araştırıyordu ve daha fazla bilgi almak için Hamilton Çocuk Yardım Derneği’ ni aramaya karar verdi. Üç aşamalı PRIDE (Bilgi, Gelişim ve Eğitim için Ebeveyn Kaynakları) eğitim oturumu oldu. PRIDE, koruyucu ebeveynlik, akrabalık için başvuran kişilere hazırlanan Ontario’ nun standartlaştırılmış bir eğitim programıdır.

Ricketts çifti, PRIDE eğitim programına katıldı ve daha sonra ev denetimleri, röportajlar ve referans içeren koruyucu aile olma sürecine devam ettiler. Erin, “Onlar doğrudan kişisel hayatımıza dahil oluyorlar,” dedi ve ekledi, “Hayatımızın yoğun olacağını düşündük.”

Yine de Rickettslar bu duruma aldırmadılar.

Garry, “Çocukları evimize yerleştirdiğimiz zaman hayatımızın yoğun olacağını sanıyordum.”

Altı ay içinde üç ve sekiz yaşlarında iki kardeşe ebeveyn oldular ve bu çocuklar bir buçuk yıl boyunca onlarla birlikte kaldı.

Rickettslar, Mount Hope evinde aynı anda dört çocuğa koruyucu aile olabiliyor; bu, bir grup evinde izin verilen maksimum sayıdır. Çocukların kaldıkları süre değişebiliyor.

Hiçbir zaman değişmeyen şeylerden birinin onlara “Hoşça kal“ demenin zorluğu olduğunu diye ifade eden Erin, baktıkları birçok çocukla bağlantıda kalabildiklerini ve bazı zamanlarda, çocukları doğum günü partileri veya diğer aile etkinliklerine de davet edebildiklerini söyledi.

Garry, “Birkaç çocuğumuz var ve onlar bizim genişleyen ailemiz gibi. Aileler ile bir araya geldikleri zaman çocukların büyüdüğünü görmek o kadar değerli ki... Çok mutluluk verici.”

Hamilton Çocuk Yardım Derneği’nin Çocuk Evi Koordinatörü Rachel Threlkeld, “Koruyucu aile olmanın özü; ailelere yardım eden ailelerdir,” diye ifade etmiştir ve ebeveyn olmaları için Rickettslara başvuru sürecinde yardımcı olmuştur.

Erin koruyucu aile olma kararının çok özel bir seçim olduğunu ve herkesin yapabileceği bir şey olmadığını söyledi.

Erin, “Bu süreç stresli ve kalp kırıcı olabilir, her şeye hazırlıklı olmalısınız ama hazırlıklı olmanıza imkan yok.”

Erin, “Koruyucu aile olarak akılda tutulması gereken en önemli şeyin iyi bir mizah anlayışına sahip olmak ve süreçte bunu devam ettirmenin gerekli olduğunu,” söyledi.

Kontrol edemediğiniz şeyler için endişelenmeyin, yapabileceğiniz şeylere odaklanmalısınız.

Garry ve Erin’ e göre, bunu kolaylaştıran en büyük şeylerden biri, sadece birbirlerinden değil, aynı zamanda arkadaşlardan ve aileden de yardım alabilmek.

Erin, “Bize çok fazla destek veren var ve dünyada fark yarat şey da bu.”

 

 

Bu yazı, Hayat Sende Derneği için Betül Dikici tarafından aşağıdaki bağlantıdan Türkçe’ye “Gayriresmi resmiden üstündür.” ilkesiyle çevrilmiştir.

Yazının orijinal linkline ulaşmak için tıklayınız.

Siz de Hayat Sende’ye bağışta bulunun, koruma altındaki çocuk ve gençlerin hayatlarına umut olun. Bağış yapmak için lütfen tıklayın.

 

İçeriği Paylaş:

Yazar Hayat Sende

Hayat  Sende
Devlet koruması altındaki çocuk ve gençlerin hayata eşit, güçlü ve ayrımcılığa uğramadan atıldığı bir dünya için Hayat Sende...

İlginizi Çekebilir: