Lütfen web tarayıcınızın Javascript desteğini aktif ediniz!

Koruyucu Aile Olmak için 6 Neden

Koruyucu Aile Olmak için 6 Neden

Koruyucu Aile Olmak için 6 Neden

Kendine en büyük iyiliği yaparsın.

Çeşitli nedenlerle ailesinden ayrılmak zorunda kalan bir çocuğa  yuvanı aç,  bolca sevgin olsun, bırak kalbinde büyüsün. Gör bak, o minik kalp senin kalbinle birleşince nasıl güzel olacak. Hayat senin için daha bir anlam kazanacak, “İyi ki koruyucu aileyim.” diyeceksin.

“ Ah vah ne olacak bu dünyanın hali” diye yakınmak yerine çözüm için bir adım atarsın.

Unutma, sevgisizlik şiddetle eşdeğerdir. Bir çocuğa vereceğin sevgi aslında dünyaya ve içinde yaşadığın topluma yapacağın en güzel şeydir.

Senin farkında olmadığın birçok şeyin aslında ne kadar kıymetli olduğunu anlarsın.

Semt pazarına gidip tezgahtan meyve tatmanın ne kadar  güzel olduğunun farkında mısın? Yuvada ve yurtta kalan çocuklar meyvenin en iyisini yer ama önlerine hazır gelir. Pazarda tezgah tezgah gezmenin keyfinden, o cümbüşten haberdar bile değildir. Ve aslında sen ne de güzel anlara sahipsin koruyucu aile olunca anlarsın.

İçinde yaşadığın ev artık sıcak bir yuvadır.

Çatısı altında birleştiğiniz, sen çayını yudumlarken ufaklığın sütünü keyifle içtiği, yağmuru beraberce camdan seyrettiğiniz eviniz artık daha bir neşeli, daha bir hayat dolu yuvanızdır.

Kan bağı değil kalp bağının anlamına şahit olursun.

Kalbinde büyüttüğün çocuğunun sana bağlandığını gördükçe, bu bağın yarattığı güzelliklere şahit oldukça, verdiğin emeğin bir çocuğun hayatını nasıl değiştirdiğini fark etttikçe doğurmanın çok da önemli olmadığını anlarsın.

Hayatında  “ Zorunlu değildim ama iyi ki yaptım” dediğin birşey olsun .

Okumak zorundasın, işe girmek zorundasın, doğurduğun çocuğuna bakmak zorundasın. Koruyucu aile olmaksa bir zorunluluk değil tercih. Ve bu tercihin sonucu tahmin ettiğinden çok daha anlamlı olacak.

Koruyucu Aile, Evlat Edinme Derneği Yöneticisi ve Hayat Sende Derneği Gönüllüsü Dilek Binbirçiçek, anlamışsınızdır zaten ;) kendisi çok güzel bir çocuğun koruyucu ailesidir.

Koruyucu Aile, Evlat Edinme Derneği için tıklayın. www.korev.org.tr

İçeriği Paylaş:

Yazar Hayat Sende

Hayat  Sende
Devlet koruması altındaki çocuk ve gençlerin hayata eşit, güçlü ve ayrımcılığa uğramadan atıldığı bir dünya için Hayat Sende...

İlginizi Çekebilir: