Lütfen web tarayıcınızın Javascript desteğini aktif ediniz!

Bursiyerlerimizden Mesaj Var

Bursiyerlerimizden Mesaj Var

Bursiyerlerimizden Mesaj Var

Merhaba,

Beden eğitimi öğretmenliği öğrencisiyim. 3. Sınıftayım. İlk iki sene bir şey anlamadan geçti ama 3. sınıfa geldiğimde korkularım başladı. Çünkü yurdun korumasının dışına çıkmamıştım. Ev ortamının ve aile ortamının nasıl bir yer olduğunu bilmiyordum. Daha önce pazara gidip alışveriş yapmadım. Elektrik ve su faturası nasıl ödenir, ev nasıl geçindirilir bilmiyorum. Seneye Mayıs'ta yurttan çıktığımda atanana kadar ne yapacağımı, nereye gidip kalacağımı düşünürken Hayat Sende ile karşılaştım. Duygularını anlatabilen bir yapıya sahip değilim. Biraz gaddarım. Bir kafesin içinde dışarıyı hiç görmemiş bir kuş gibiyim,  yurttan ayrıldığımda daha özgür olacağım ama ben bunun farkında değilim. Yurttan ayrılacağımı bilmenin verdiği hissiyat tam da bu şekilde. Ama bu özgürlüğü olumlu yönde kullanmak için şimdiden hayatımı planlamam gerekiyor.

Verdiğiniz burs sayesinde geleceğimin ilk adımlarına basamak koydum. Harcamadım çünkü harcamam gereken daha önemli bir zaman yaklaşıyor ve başka arkadaşlarım gibi savrulmak istemiyorum. Birikim yapmama yardımcı oldunuz ve belki de ilk kiramı siz karşılamış ve engellerden, tehlikelerden bir ay uzak tutmuş olacaksınız. Ben de hayatımı raylarına oturttuğum zaman Hayat Sende Derneği’ne zaman ayırmak, etkinliklere destek olmak, en önemlisi de bir parçanız olmak isterim. Bu dönem beni şemsiyeniz altınıza aldığınız için teşekkür ederim. İyi yürekli insanlar her zaman lazım bize.

Saygılar.

İçeriği Paylaş:

Yazar Hayat Sende

Hayat  Sende
Devlet koruması altındaki çocuk ve gençlerin hayata eşit, güçlü ve ayrımcılığa uğramadan atıldığı bir dünya için Hayat Sende...

İlginizi Çekebilir: