Lütfen web tarayıcınızın Javascript desteğini aktif ediniz!

4 Seneyi Koruma Altında Geçiren Kardeşler, Koruyucu Aileleri Tarafından Evlat Edinildi

4 Seneyi Koruma Altında Geçiren Kardeşler, Koruyucu Aileleri Tarafından Evlat Edinildi

4 Seneyi Koruma Altında Geçiren Kardeşler, Koruyucu Aileleri Tarafından Evlat Edinildi

Maria, Elizabet, Guillermo, Jason, Kristina, Katerin ve James ABD’nin Georgia eyaletinden Josh ve Jessaka Clark tarafından evlatlık edinildi. Çiftin evlat edinme süreci 9 Mayıs 2017 tarihinde tamamlanmadan önce, kardeşler 1.359 gündür koruma altındaydı.

Josh ve Jessaka süreci 2 yıl önce başlattıklarında çocuklar 10 aydır onlarla birlikte yaşıyordu. Çiftin Noah adında bir biyolojik çocuğu var. Yeni gelenlerle birlikte çocuklarına “harika yedili” diyorlar.

Jessaka kendi Facebook sayfasında aile fotoğraflarını ve sürece dair birkaç güncelleme paylaştı.

Fox News’a konuşan Jessaka, “Kocam Josh ve ben, ikimiz de evlat edinmek istediğimizi biliyorduk. Hatta buna biz daha tanışmadan karar verdik.” dedi.

“Josh’ın ebeveynleri olmayan binlerce çocuğa açık bir yüreği var ve bazılarına da evini açmak istediğinin farkındaydı.”

Ailenin evlerini genişletmek ve geliştirmek için açtıkları gönüllü fon oluşturma sitesi olan GoFundMe’de 24 saatten kısa bir sürede $20.000’dan fazla para toplaması, evin daha da büyüyeceğinin bir göstergesi. Bağış toplama sitesindeki profillerinde, çiftin daha fazla evlat edinmeyi düşündüğü belirtiliyor.

Jessaka Facebook sayfasına “Bebeklerimin isimlerini değiştirmek için okula gidiyorum.” yazdı.

Jessaka evlat edinme fikrini ebeveynlerinden aldığını ve kendisinin de iki evlat edinilen erkek kardeşi olduğunu söylüyor.

Clark ailesinin hikayesi ABD medyasında yer bulduktan sonra Jessaka diğerlerine de ilham kaynağı olmayı umduğunu belirtti.

Jessaka Facebook yazısında, “İnsanlara evlat edinmenin güzelliğini gösterebildiğimiz için ve koruyucu ailenin gerekliliğine ışık tutabildiğimiz için kendimizi şanslı sayıyoruz.” diyor.

Jessaka ayrıca 10 Mayıs’ta çocukların isimlerini değiştirmek için yaptığı okul ziyaretinin fotoğraflarını paylaştı.

 

Bu yazı, Hayat Sende Derneği için Ozan Kurdaş tarafından aşağıdaki bağlantıdan Türkçe’ye “Gayriresmi resmiden üstündür.” ilkesiyle çevrilmiştir.

Yazının orijinal linkline ulaşmak için tıklayınız.

Siz de Hayat Sende’ye bağışta bulunun, koruma altındaki çocuk ve gençlerin hayatlarına umut olun. Bağış yapmak için lütfen tıklayın.

İçeriği Paylaş:

Yazar Hayat Sende

Hayat  Sende
Devlet koruması altındaki çocuk ve gençlerin hayata eşit, güçlü ve ayrımcılığa uğramadan atıldığı bir dünya için Hayat Sende...

İlginizi Çekebilir: